18نوامبر/17

سلام ووقت به خیر یک سوال داشتم

هنگامی که با کودک به مغازه میرویم و کودک یک اسباب بازی را می بیند و می خواهد، ولی ما نمی خواهیم برای او بخریم
بیشتر…

07نوامبر/17

قاطعیت را با خشونت اشتباه نگیرید!

این موضوع که وقتی کودک توسط همبازی خود مورد پرخاشگری قرار می گیرد یا کتک می خورد، با او چه برخوردی داشته باشیم، بسیار مهم است. گاهی اوقات والدین

بیشتر…

20اکتبر/17

سلام و وقت به خیر

سلام ووقت به خیر
یک سوال داشتم
هنگامی که با کودک به مغازه میرویم و کودک یک اسباب بازی را میبیند و میخواهد، ولی ما نمیخواهیم برای او بخریم (مثلا چون زیاد اسباب بازی دارد یا نوع اسباب بازی مناسب کودک نیست)
بیشتر…

14اکتبر/17

بچه‌ها از چه سنی باید تنها بخوابند؟

یکی از مسائل مهمی که ذهن بیشتر والدین جوان را مشغول می‌کند، این است که باید فرزندشان را در اتاق خودشان بخوابانند یا اینکه او را از همان ابتدا به خوابیدن در اتاقش عادت دهند.
بیشتر…

02اکتبر/17

برخورد صحیح با عادت های نادرست کودکان

انسان و رفتارهای او آمیزه و ترکیبی از ویژگی های ارثی، فیزیولوژیکی، اجتماعی و روان شناختی است و این ویژگی ها تاثیرات متقابلی روی هم دارد.

عادت های انسان به عنوان یک سری رفتارهای تکرار شونده هم ناشی از همین عوامل است.

بیشتر…

21سپتامبر/17

سلام

سلام دختر من ۸سال و نیم داره بچه ای که بازی و خیلی دوست داره و به نسبت هم خوب بازی میکنه با دوستاش ولی یه مشکلی که داره من حس میکنم وقتی نفر سومی تو بازی میاد
بیشتر…

11سپتامبر/17

چگونه کودکم را از شیر بگیرم؟

شیر مادر نه تنها تغذیه کننده جسم بلکه منبع تغذیه روان کودک نیز به شمار میرود، زیرا کودک تمام عواطف و احساسات خودش را در آغوش گرم مادر خود می جوید و تنها در آغوش پر مهر مادر، نوازشی دلنشین و آرامبخش را حس می کند. بنابراین
بیشتر…

11سپتامبر/17

سوال: با سلام بنده پسری 5 ساله دارم که فرزند دوم خانواده می باشد دیشب بهم گفت یه چیزی بگم بهم نمی خندی گفتم نه بگو گفت من وقتی بزرگ شدم با من ازدواج می کنی؟

بیشتر…

17آگوست/17

خطای شناختی “برچسب زدن”

يكي از آموزگاران گرامي و زحمت كش دبستان تجربه خود را در زمينه یکی از خطاهاي شناختي که تجارب محیطی در ایجاد آن نفش دارد، نوشته است. اين خانم محترم تجربه خود را اين گونه نوشته است:
بیشتر…

31جولای/17

خطرات سندروم پرنسس بر سلامت کودکان دختر

امروزه کودکان و نوجوانان دختر، علاقه بسیاری به استفاده لوازم آرایش پیدا نموده‌اند و مادران نیز آن‌ها را در جهت استفاده ننمودن از لوازم آرایشی منع نمی‌نمایند و از خطرات آن غافلند.
استفاده از لوازم آرایشی در سنین کم بر روح و جسم دختران تأثیرات منفی بر جای می‌گذارد به‌گونه‌ای که جبران آن در سال‌های بعد غیر ممکن خواهد بود.
بیشتر…